Tuesday, 2 June 2009

یالا برین رای بدین تا

خوب است که من طرف‌دار موسوی نیستم و آتش‌بس بهمن شاملم نمی‌شود که بتوانم با خیال راحت بگویم استاد کروبی خوندی با این فیلم مستند تبلیغاتیت. واقعا شماها در ستاد استاد چی فکر می‌کنید با خودتان؟ «دیگر دارید عصبانیم می‌کنید، برید رای بدید و برید به کروبی رای بدید» یعنی چی این حرف روی نریشن فیلم آخه؟ یعنی من مخاطب بفهمم آزادی اندیشه و باقی شعارهای استاد و اطرافیان در همین حد است که یک‌ربع یک مطلبی را با استناد به پرت‌ترین دلایل ممکن (منظورم حافظه استاد است، آن طور که خانمه می‌گفت باید به زودی استاد را بفرستیم مسابقه حافظه‌ی برتر) یا با تیکه انداختن به بقیه توضیح می‌دهیم، اگر قبول نکردید عصبانی می‌شویم

من نمی‌فهمم چرا فیلمتان را جمله‌ی منفی شروع کردید. نمی‌فهمم آن سکانس‌های کش‌دار با کرباسچی و اعتراف گرفتنش از استاد برای چه بود. نمی‌فهمم نشان‌دادن زنا‌ن‌های کم‌حجاب به نشانه‌ی روشن‌فکر بودن چه فایده‌ای دارد؟ و هیچ نفهمیدم تکرار دویست‌باره‌ی هرچیز از سن استاد، حافظه‌ی استاد، رابطه‌داشتن استاد، زندان قبل‌از انقلاب استاد به قصد شیرفهم کردن بدیهیات بود، یا برای پرکردن وقت و حرف جدی نزدن؟ به نظر من زشت بود و جایش نبود که بپرسید وقتی رئیس‌جمهور شدین مثل بعضی‌ها بی‌مرام می‌شوید، یا هاله‌ی نور می‌بینید. فکر می‌کنید این کارها مخاطب عام دارد یا خاص؟ یا هیچ‌کدام؟

عصبانی می‌کنید آدم را دیگر.

کپی‌رایت «خواندن» مال یک دوست قدیمی است.

3 comments:

عبداله said...

منم با این تیکه اش حالمبه هم خورد. گمانم از این تکه های هنری بود.
به همان دلایلی که غرض شد از کلیتش خوشم آمد. بیان مطالب من بود.
گویا هدفش مردم خیلی فقیر هم بوده است.
ایکاش بهتر ساخته میشد.
عبداله

علي اشرفي said...

شما را به جان مادرتان، شما را به ناموستان، شما را به شرافتتان، شما را به مرگ فرزندتان، قسم می‌دهم این صفحه را بخوانید:


http://www.cbi.ir/showitem/6237.aspxاین صفحه سایت رسمی بانک مرکزی ج.ا.ا است. والله رئیس دولت که دیشب تورم را 15 درصد اعلام کرده دروغ می‌گوید:

شهرزاد said...

درود دکترجان
تمام این سالها
این دروغ ها وکثیف کاری ها
به نفع این ام الفسادها شده وبه ضررعوام الناس بیچاره
بدروود